TELEFON: (+48) 12 274 32 xx - Kliknij TELEFON W SPRAWIE ZAPYTAŃ OFERTOWYCH: (+48) 12 274 95 xx - Kliknij EMAIL: KLGS@KLGS.PL

  • Polski
  • English
  • Deutsch

TWORZYWA BIOPOCHODNE I BIODEGRADOWALNE

Zaawansowane technologie oraz materiały o wysokiej wartości dodanej są coraz bardziej pożądane w przemyśle przetwórstwa tworzyw sztucznych.


KLGS, jako wiodący producent technicznych wyrobów z inżynierskich i specjalnych tworzyw oraz kompozytów termoplastycznych, inwestuje w ciągły rozwój oraz podnoszenie jakości oferowanych usług. Wychodząc naprzeciw rosnącym potrzebom i wymaganiom, naszym Klientom proponujemy między innymi innowacyjne i proekologiczne rozwiązania, a wśród nich produkcję części wtryskowych z dostępnych na rynku polimerów biopochodnych oraz biodegradowalnych.


Są to zarówno termoplasty z surowców odnawialnych, kompozyty z włóknem naturalnym, jak i biotworzywa o cechach technicznych, m.in.: polilaktyd (PLA), biopoliamid (bio-PA), biopolitereftalan etylenu (bio-PET), biopolietylen, polipropylen z mączką, skrobia, celuloza.


W jednym ze swoich ostatnich projektów pomyślnie wykorzystaliśmy materiał Envifill MB 173 – jeden z opracowanych przez Grupę Azoty S.A granulatów biodegradowalnych opartych na skrobi kukurydzianej, który jest kompostowalny w warunkach naturalnych w obecności mikroorganizmów.
Kompozycja ta jest zgodna z normą EN 13432 i Regulacją 10/2011 oraz jest dopuszczona do kontaktu z wodą pitną, żywnością oraz skórą człowieka.


Nasza firma pomyślnie wykorzystała granulat biodegradowalny Envifill MB 173 oraz Arboblend 3110 V do wtrysków dla sprzętu rehabilitacyjno-medycznego oraz sprzętu AGD.


Detale zostały dodatkowo przetestowane, a temat ich dalszej produkcji jest rozwojowy.